eskrim-malzemesi

Eskrim Malzemesi

Eskrim sporu ile ilgileniyorsanız, bu sporu iyi bir şekilde yapabilmek için gerekli olan malzemeleri almanız gerektiğini de bilirsiniz. Eğer bilmiyorsanız, bu makalede eskrim malzemelerinin ne işe yaradığını iyi bir şekilde öğrenebilirsiniz.

İlk olarak silahlardan bahsedelim. Toplamda 3 çeşit farklı silah tipi vardır. Bunlar flöre, kılıç ve epedir. Hepsinin kullanım yeri farklıdır. Aynı şekilde turnuvalarda da farklı silah tiplerine göre farklı turnuvalar düzenlenmektedir. Bu yüzden bu silahların bir eskrim oyuncusunda olması oldukça büyük önem taşımaktadır. Flöre ve epe dürtme tipine sahip silahlarken, kılıç hem dürtme hem de kesme özelliğine sahiptir. Eski zamanlarda insanlar düello yapacakları zaman kılıç ile yaparlardı.

Gelelim üzerimize giymemiz gereken kıyafetlere… Eskrim silahlar ile oynanan bir spor olduğu için çeşitli kazalar meydana gelebilir. Bu kazaları engellemek adına daha sağlam kıyafetler giymek büyük yarar sağlayacaktır. Bu açıdan tel maske, kalın bir yelek ve belde yukarınızı iyice saracak bir ceket oldukça önemlidir. Bu malzemeler sayesinde vücudunuza herhangi bir şey olmasını engelleyebilirsiniz.

Eskrim malzemeleri ayrıca kaliteli olmalıdır. Yani kısa sürede işlevini yitirecek malzemeler işinize yaramayacaktır. Bu yüzden iyi bir eskrim merkezinden size lazım olacak olan ürünleri çok uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Bu açıdan eskrim malzeme sitemizi ziyaret ederek sizlerin işinize yarayacak olan malzemelerden satın alabilirsiniz. Bu açıdan sitemiz size en uygun ve en kaliteli hizmeti sunacaktır.

Eskrim malzemeleri hakkında aklınıza takılan noktaları Çankaya Eskrim Spor Kulübü Antrenörü Ozan SARI’ya sorabilirsiniz. Eskrim Hocası Ozan SARI’ya 05333152298 bolu telefondan ulaşabilirsiniz