tango-ankara

Dans Kursu Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

Değerli dans severler, özellikle dans kursu seçerken nelere dikkat etmeliyiz, sorusu sıkça bizlere soruluyor. Bu konu hakkında sizlerle , dans dostlarımızla fikirlerimizi paylaşmak istedik.

1- Öncelikle size uygun olan dans branşını seçmelisiniz. Bu konuda eğer kararsızsanız sizlere tavsiyemiz müziklerini ve videolarını inceleyerek size en uygun olan ve öğrenmek istediğiniz dans branşını bulmanız.

2- Dans branşımızı netleştirdikten sonra en önemli ikinci etken ders alacağımız hocanın size uygun olması. Ders alacağınız hoca ile tanışmanız ve kısaca ondan bilgi almanız önemli, dans öğrenmek tamamen usta çırak ilişkisine dayanır. Çalışmak istediğiniz dans antrenörü çok iyi bir antrenör olabilir ama sizin enerjiniz tutmadıysa o hocadan çok bir şey öğrenemeyecek ve kısa zamanda dansı bırakacaksınız. İşte bu sebepten iyi anlaşabileceğiniz bir dans hocası seçmeniz çok önemlidir.

3-Dans dersini alacağınız grup önemlidir. Bu grupla kafa dengi olduğunuza emin olun, dans ekibi ile haftada bir saat geçireceğim deyip geçmeyin özellikle eşli danslar tam bir takım oyunudur. Ders alacağınız grup ile enerjinizin tutması çok önemlidir. Bu grup ile eğleneceğinizden emin olun 🙂

4-Dans sınıfının çok kalabalık olmamasına özen gösterin. Kalabalık gruplar ilk başta insanı cezbeztse de  amacınız gerçekten dans öğrenmek ise dans kursunuzun kalabalık olmaması sizin için çok önemlidir. Dans hocanızın aynadan 20 kişiyi izlemesi hatalarını düzeltmesini düşünün, birde 10 kişiyi takip etmesini. Unutmayın önemli olan güzel dans etmeyi öğrenmektir, çünkü hayranlıkla izlenecek olanlar her zaman iyi dans edenler olacaktır, iyi öğrenmek içinde eğitmenlerinizin sizlere yeterince zaman ayırabilmesi gereklidir.

5-Bütçenize uygun bir dans kursu seçmek önemlidir çünkü dans eğitimi uzun vadeli bir süreçtir en az 8-12 ay arasında zaman ayırmanız gereklidir (eşli danslar, salsa, tango vb.)

Kısaca seçiminizde sizlere yol gösterecek 5 madde bunlar. Buna ek olarak dans stüdyosunun dizaynı şık mobilyalar ve avizeler aldığınız dans eğitiminin kalitesini etkilememekle beraber ödeyeceğiniz kurs ücreti ve kulüp aidatını da ciddi miktarda arttıracaktır. Bununda altını çizelim 🙂

Tutkuyla dans etmeniz dileğiyle

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s